Kwiaty jako prezent

Kwiaty kojarzą nam się głównie z pięknym ogrodem lub prezentem dla naszych bliskich. Obecnie na każdym kroku spotkać można kwiaciarnie, pękające od wspaniałych przeróżnych kwiatów, z których stworzyć można rozmaite bukiety na różne okazje.

Najbardziej eleganckie są kwiaty cięte i to na nie decydujemy się najczęściej. Popularne są również rośliny doniczkowe, lecz je wręczamy raczej osobom bliskim, np. członkom rodziny. Kosze kwiatów natomiast są stosowane jako prezenty o charakterze formalnym np. partnerom biznesowym.

Kwiaty wręczane są zazwyczaj kobietom, np. na takie święta jak walentynki, dzień kobiet, dzień matki, dzień babci, urodziny. Kwiaty uwielbia niemal każda kobieta i to ponadczasowy upominek, który zawsze zda swój egzamin. Popularne jest również wręczanie określonej liczby kwiatów, i tak w przypadku prezentu na 18. urodziny doskonałym pomysłem jest wręczenie 18 róż, czy 50 róż w postaci ogromnego kosza na jakąś okrągłą rocznicę czy jubileusz. Rodzaj kwiatów należy dobrać do konkretnej okazji. Świetnym przykładem są tutaj wspomniane róże. Od wieków są one symbolem miłości i pożądania – szczególnie te w kolorze czerwonym. Będą zatem idealnym pomysłem dla swojej sympatii, gorszym z kolei dla mamy czy siostry. Tu lepiej sprawdzą się np. tulipany, frezje czy słoneczniki. Kolejnym przykładem są popularne chryzantemy, których używa się najczęściej w kontekście pogrzebów czy dekorowania nagrobków. Nie sprawdzą się zatem jako prezent, a wręczenie ich komuś w innym kontekście niż uroczystości pogrzebowe będzie klasyczny fopa. Żółtych żonkili z kolei nie powinno się wręczać ukochanej osobie, gdyż symbolizują one zazdrość i brak zaufania.

Coraz większym powodzeniem cieszą się wysyłki kwiatowe. Obecnie za pomocą kilku kliknięć w internecie można zamówić dowolny bukiet kwiatów i wysłać pod podany adres. Oszczędzamy sobie dzięki temu oczekiwania na stworzenie bukietu w kwiaciarni oraz zastanawiania się jakie kwiaty dobrać. Dostępne są bowiem gotowe propozycje, w których przebierać można bez końca. Bardzo eleganckie i modne w ostatnim czasie stały się pudełka z kwiatami. Dzięki takim rozwiązaniom kwiaty dłużej zachowają świeżość, dzięki aplikacji specjalnej gąbki, która nasączona jest wodą.

Kwiaty to bardzo popularny pomysł na prezent, choć coraz częściej kierujemy się ekologią i dbałością o środowisko, z tego też względu wiele osób, np. par młodych podczas ślubu nie życzy sobie kwiatów, lecz w zamian np. butelkę wina. Na tego typu masowe imprezy to może być znakomity pomysł, tym bardziej, iż państwo młodzi nazajutrz nie mają pomysłu co robić z taką ilością świeżych kwiatów.